Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

 

Ważne informacje dla kandydatów do klasy A (Oddział przygotowania wojskowego)! Test sprawności fizycznej

Termin rekrutacji 

odbędzie się 9 czerwca od godz.9.00. Powinni się zgłosić wszyscy kandydaci do klasy A (OPW), okazać legitymację lub inny dokument potwierdzający tożsamość oraz zgodę rodziców na udział w teście (próbie sprawności fizycznej). Z kandydatami będziemy się kontaktować telefonicznie

Kandydaci którzy nie zdążą się zalogować do 31 maja do systemu elektronicznego, mają jeszcze szansę wybrać tę klasę po wcześniejszym skontaktowaniu się ze szkołą. Orzeczenia o stanie zdrowia dostarczamy dopiero po zakwalifikowaniu do klasy.

 
 

Ogłoszenia

loading...
Ogłoszenia

Uroczystości i rocznice

loading...
Uroczystości i rocznice

Oddział przygotowania wojskowego

loading...
Oddział przygotowania wojskowego
loading...
Obozy szkoleniowe
Udział w wykładach
Sport
Konkursy
Sukcesy Uczniów
A A A

9 lipca br. żołnierze 18. Dywizji Zmechanizowanej (18. DZ) przy wsparciu władz miejskich Terespola zorganizowali piknik wojskowy, na którym obecny był Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak.

Wydarzenie przeprowadzono w ramach akcji „Zostań Żołnierzem RP”, a w terespolskim Parku Miejskim oprócz żołnierzy „Żelaznej Dywizji” pojawili się również przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej i słuchacze Akademii Sił Powietrznych. Minister ON wraz z Dowódcą 18. DZ, gen. dyw. dr. Jarosławem Gromadzińskim spotkali się z uczniami Akademickich Liceów Wojskowych (ALO) w Białej Podlaskiej i Terespolu. Minister Błaszczak rozmawiał z naszymi uczniami o kwestiach związanych z nauką i szkoleniem praktycznym realizowanym przy wsparciu żołnierzy 18. DZ oraz zapytywał o dalsze plany życiowe związane z możliwościami studiowania na wojskowych uczelniach. Udział w pikniku był doskonałą okazją do bliższego zapoznania się ze sprzętem wojskowym i uzbrojeniem będącym aktualnie na wyposażeniu polskiej armii.


Fot. Sekcja prasowa 18. DZ