Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
A A A

W dniu rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji miło nam poinformować o wynikach VII Edycji Konkursu Plastycznego - Pamiętamy o Janie Pawle II. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Jan Paweł II - Świadek Wiary". Napłynęło do nas wiele pięknych prac - komisja z trudem dokonała wyboru tych zwycięskich. Oto lista osób nagrodzonych:

W ostatnich miesiącach dziesięcioro naszych uczniów przygotowywało się do XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Troje uczniów: Izabela Nowak (1 A), Klaudia Nowak (1 A) oraz Mateusz Ciesielski (2 Ag),  wzięło udział w etapie na szczeblu diecezjalnym. Serdecznie gratulujemy. W tym roku zgłębialiśmy wiedzę z zakresu księgi Ezechiela oraz Ewangelii według św. Jana. W odkrywaniu przesłania Pisma Świętego - żywego słowa Boga do ludzi -  pomagali nam znani teolodzy i bibliści poprzez warsztaty online, w których  braliśmy udział.

Uczennice Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PSW wzięły udział w konkursie plastycznym „Konstytucja 3 Maja”, zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji. Miło nam poinformować, że wśród uczniów szkół średnich praca Dominiki Daniluk z klasy II Bp uzyskała wyróżnienie.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w corocznym konkursie plastycznym upamiętniającym osobę Papieża Jana Pawła II, naszego patrona.

Attachments:
Download this file (Karta zgłoszenia 2021.doc)Karta zgłoszenia 2021.doc[ ]24 kB
Download this file (Regulamin 2021.doc)Regulamin 2021.doc[ ]33 kB

6 grudnia, w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej uczniowie naszej szkoły - Weronika Trociuk, Mateusz Ciesielski, Patryk Milewski i Dawid Zaciura w finale Turnieju Gry Planszowej „Czas na Start-up!” walczyli z 14 najlepszymi zespołami z pięciu województw Polski wschodniej i wywalczyli drugie miejsce!