Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
A A A


Jako opiekunowie repliki sztandaru 34. Pułku Piechoty bierzemy udział w uroczystościach oraz w konkursie wiedzy dotyczącym jednostki. W tym wyjątkowym roku, z powodu epidemii, organizator – I Liceum Ogólnokształcące im. J.I. Kraszewskiego - przesunął konkurs na czas, gdy bezpiecznie wrócimy do szkół. Kontynuując naukę zdalną w domach pamiętajmy o naszej bialskiej jednostce, która 100 lat temu walczyła o granice odradzającej się II Rzeczypospolitej odnosząc swoje największe sukcesy.


Literatura historyczna dotycząca dziejów Pułku dostępna jest online na stronach Bialskiej Biblioteki Cyfrowej. Można przeczytać opracowania, artykuły w czasopismach, a nawet obejrzeć zdjęcia żołnierzy nie wychodząc z domu. Poniżej link do materiałów o jednostce.

[34. PP w Bialskiej Bibliotece Cyfrowej]

W ramach pogłębiania wiedzy o 34. PP warto obejrzeć film przygotowany przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, Pana dr. Pawła Borka, specjalistę od historii Pułku.

 

Inny ciekawy film o Pułku udostępniło Miasto Biała Podlaska. Wnuczka żołnierza 34. PP opowiada w nim o działalności społecznej prowadzonej przez wojsko w okresie międzywojennym, zaś Pan Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oprowadza po Białej Podlaskiej pokazując miejsca związane z historią jednostki.

 

 

Attachments:
Download this file (KONKURSY SZKOLNE 2018 19.pdf)KONKURSY SZKOLNE 2018 19.pdf[ ]224 kB

Z okazji zbliżającego się Dnia Tolerancji ogłaszamy konkurs. Osoby zainteresowane przygotowują prace plastyczne wykonane dowolną techniką, ilustrujące temat szeroko rozumianej TOLERANCJI. Na konkurs składamy prace indywidualne i w dowolnym formacie. Termin przyjmowania prac do wtorku 19.11.2019. Rozstrzygnięcie konkursu 21.11.2019. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału i życzymy twórczych i ciekawych pomysłów.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dnia 26 września odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Impreza zorganizowana była z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas I-ych przygotowali stoiska, prezentujące Anglię, Niemcy i Rosję. Duże zaangażowanie uczniów zostało docenione w konkursie. Jury wyłoniło zwycięzcę na najlepiej zorganizowane stanowisko. Uczniowie włożyli dużo pracy w przygotowanie dekoracji, potraw tradycyjnych, kostiumów i gadżetów, charakterystycznych dla krajów europejskich. Podczas imprezy wyświetlono prezentację multimedialną, przygotowaną przez klasę II-ą. Odbył się również konkurs – quiz 1 z 8, dotyczący wiedzy o Anglii, Niemczech i Rosji. Wyłoniono i nagrodzono zwycięzców.


Podczas imprezy wszyscy bawili się przednio! Pyszne degustacje, ciekawe prezentacje i wielojęzykowe konwersacje!

Dzięki Wszystkim za OGROM pracy! Brawo WY! :-)

Większa galeria zdjęć znajduje się na naszym profilu Facebook. Zapraszamy