Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
A A A

Kacper Panasiuk i Aleksandra Gromadzka zostali zwycięzcami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Miłosnej. 15 lutego przed komisją konkursową zaprezentowało się piętnaście osób. Uczniowie wybrali wiersze m.in. Williama Szekspira, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej czy Agnieszki Osieckiej. Jury w składzie: dyrektor ALO Elżbieta Zaremba, Kamila Kolęda oraz Marta Chazan wyłoniło zwycięzców.

Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie ogłosił rozstrzygniecie konkursu na komiks o wybitnym Polaku, Papieżu Janie Pawle II, który jest także patronem naszej szkoły. Tytuł konkursu brzmiał: „Jan Paweł II na tle wielkich wydarzeń historycznych”. Akademickie Liceum Ogólnokształcące PSW zgłosiło prace trojga uczniów rywalizujących w kategorii „szkoła ponadpodstawowa”.

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczą w różnego typu konkursach, zarówno wewnątrzszkolnych jak i pozaszkolnych. Niestety, w tym roku część z planowanych konkursów nie doszła do skutku z powodu wybuchu epidemii. Zostały przesunięte na kolejny rok szkolny. Poniżej prezentujemy wyniki konkursów, w których uczniowie zdążyli wziąć udział.

UWAGA! KONKURS! W piątek 05.06.2020r. obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji możecie  podzielić się swoim spojrzeniem na ten temat, poprzez wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką.  Z niecierpliwością czekamy na Wasze  projekty! Przesyłajcie je do piątku do godz.15:00! Zwycięzcy zostaną nagrodzeni smile


Jako opiekunowie repliki sztandaru 34. Pułku Piechoty bierzemy udział w uroczystościach oraz w konkursie wiedzy dotyczącym jednostki. W tym wyjątkowym roku, z powodu epidemii, organizator – I Liceum Ogólnokształcące im. J.I. Kraszewskiego - przesunął konkurs na czas, gdy bezpiecznie wrócimy do szkół. Kontynuując naukę zdalną w domach pamiętajmy o naszej bialskiej jednostce, która 100 lat temu walczyła o granice odradzającej się II Rzeczypospolitej odnosząc swoje największe sukcesy.