Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
A A A

Tegoroczny marsz zorganizowany przez nasze liceum oraz bialskiego „Medyka” odbył się w piątek, 8 listopada i był już drugą edycją. Trasa, dzięki uprzejmej zgodzie Nadleśnictwa Biała Podlaska, została wytyczona w lesie „Rudka”, przy bialskim lotnisku. Dystans – około 12 km w optymalnym wariancie - pozwalał zmieścić się piechurom w limicie czasu wynoszącym 3 godziny. W porównaniu do roku ubiegłego oprócz 10 zwykłych punktów kontrolnych dodano także 5 punktów z zadaniami specjalnymi. Był transport rannego na noszach, pokonywanie Rudki po prowizorycznym moście linowym, rzucanie granatami do celu, quiz z wiedzy wojskowej oraz resuscytacja „nieprzytomnego” fantoma. Jak na kapryśny listopad pogoda dopisała: było stosunkowo ciepło i nie padał deszcz.

Z kompasami na szyi i mapami w dłoniach wystartowało 92 uczestników: uczniów, słuchaczy studium a nawet nauczycieli. Wszyscy podzieleni byli na 23 zespoły, zwykle 4-osobowe. Największą ilość punktów uzyskała drużyna uczniów ALO z klasy II A: J. Sawczuk, J. Gołębiowski i S. Domański. Odwiedziła wszystkie zaznaczone na mapie punkty kontrolne i wygrała klasyfikację OPEN. Bardzo szybko przebiegli trasę, choć z mniejszą ilością punktów, dwaj bialscy biegacze: M. Mandziuk i B. Korniluk. Uzyskali najlepszy z wszystkich drużyn czas: 2 godziny i jedna minuta.

Organizator przewidział także klasyfikację w trzech kategoriach dodatkowych. W kategorii „Uczniowie ALO” wygrała drużyna, która zwyciężyła też klasyfikację OPEN. Kategorię „słuchacze Medyka” wygrała drużyna w składzie: Anita Makowska-Warmijak, J. Sidoruk, D. Semeniuk, K. Laszuk, O. Skubisz i K. Kusznieruk. W kategorii zespół kobiecy wygrały uczennice klasy II mundurowej ALO: Ł. Baj, A. Łukaszuk, P. Jakoniuk, P. Markowska, M. Wyrzykowska.

Na zdrożonych uczestników czekały na mecie gratulacje, dyplomy, puchary, ognisko oraz pyszna grochówka. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji marszu i zapraszamy za rok.

Zdjęcia: Akademickie Liceum Ogólnokształcące PSW, Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Marii Minczewskiej oraz B. Korniluk.

Paweł Pakuła

Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się na portalu Radio Biper. Zdjęcia z wręczenia dyplomów i pucharów znajdziemy na profilu Facebook naszej szkoły. Zapraszamy.